Parfemyzlondyna.cz recenze

22:31 Barbara Porcari 0 Comments

Zase po nějaké době jsem se vrátila zpátky a dnešní článek bude ve znamení jednoho z našich smyslů, a to konkrétně čichu.
Před nějakou dobou jsem dostala nabídku na spolupráci s londýnskou značkou parfémů Milton-Lloyd. Londýnská společnost byla založena v roce 1975 a jejich parfémy jsou vyráběny výhradně na území Anglie. Do České republiky je dováží parfemyzlondyna, odkaz na jejich e-shop najdete zde (https://www.parfemyzlondyna.cz).

Filozofií společnosti je, že hlavní důraz má být kladen na obsah lahvičky, nikoliv na její obal a dále, že zákazník nemá platit za reklamu a propagaci samotného parfému. Proto vás může na první pohled udivit jejich nízká cena. Tato filozofie se mi jako zákazníkovi samozřejmě zamlouvá, protože, ruku na srdce, kdo by nechtěl platit za parfém jen „pár stovek korun“. Ale asi se ptáte, kde je háček a jak je to s kvalitou daných vůní. Nejsem sice žádný odborník na vůně, nicméně jsem dostala možnost několik jejich vůní vyzkoušet, a proto vám můžu poskytnout můj názor na ně. Než však přejdeme k samotné recenzi, napsala bych ještě pár slov obecně o parfémech a o samotném e-shopu.

Abych uvedla vše na pravou míru. Když zde hovořím o parfémech, mám na mysli parfémované vody. Jak už mnozí z vás ví, cena pravých parfému se pohybuje od několika tisíc korun. Kromě ceny je však rozdíl i v podílu vonné složky, kdy parfém má samozřejmě mnohokrát vyšší podíl této složky. Vonná složka u parfémovaných vod se pohybuje okolo 12 - 15%. A jak poznáme na první pohled, že se jedná o parfémovanou vodu? Kromě ceny nám pomůže označení PdT či EdP, které bychom měli vždy nalézt na obalu daných vůní.


A teď pár slov ohledně složení. Každá vůně se skládá ze tří částí – hlava, srdce a základ. Hlava je první vůně, kterou ucítíme. Je velice důležitá, protože jak víme, první dojem je důležitý. Nicméně trvá jen pár minut. Srdce vytváří pravý charakter vůně. A základ se uvolňuje velice pozvolna a může vydržet vonět i několik hodin. Kolikrát se mi stalo, že jsem na zápěstí aplikovala vůni, která mi okamžitě zavoněla a chtěla jsem si ji pořídit, nicméně jen co jsem prošla obchod a přivoněla si znovu, už mi vůbec nevoněla. Proto doporučuji nechat vůni rozvonět cca 10-15 min a poté si znovu přičichnout a rozhodnout se. Podobnou zkušenost jsem měla i s těmito vůněmi. Do některých jsem se zamilovala ihned, nicméně po chvíli mi přestaly vonět a jiné mi vůbec nevyhovovaly, nicméně jakmile se rozvoněly, tak voněly naprosto úžasně. Výběr správné vůně je prostě naprostá věda (:D).

A jaká vůně je tedy právě pro vás? Máte na mnoho možností, základem je ale rozhodnout se, jaká skupina vám nejvíce voní. Na výběr máte z květinových, orientálních, cypřišových, citrusových, dřevnatých, pižmových a tzv. vůně kapradí. Pokud si chcete o jednotlivých skupinách přečíst o něco více, info naleznete na stránkách e-shopu v sekci FAQ.

Ještě bych chtěla upozornit na to, že každý člověk má jiné pH, což také hraje obrovskou roli ve výběru správné vůně. Ta samá vůně samozřejmě na každém člověku bude vonět naprosto odlišně a také bude mít jinou výdrž. Například i dražší vůně známých značek, které by měly zaručit jakousi kvalitu, na mě voněly třeba jen 10 minut a pak už jsem je vůbec necítila – říká se, že je správné, když vůni na sobě necítíte, nicméně, když si ji aplikujete na zápěstí a za pár minut ji necítíte ani vy, ani okolí, tak vám je vůně k ničemu.

Co se týče samotného e-shopu a orientace v něm, tak se mi složení stránek velice líbí. E-shop je přehledný, naleznete tam hlavní sekce jako dámské vůně, pánské vůně, slevy, informace o značce a informace o vůních obecně. Hned na hlavní stránce naleznete e-mail, telefonní číslo a otevírací dobu. Takové drobnosti na stránkách také oceňuji, protože máte nejdůležitější informace hned na očích a nemusíte se nikam proklikávat.

Samotná recenze

A nyní přejdeme k samotným vůním, které jsem, spolu s mými blízkými, měla šanci vyzkoušet.
Hned na úvod samotné recenze musím říct, že mě příjemně překvapila cena vůní. Za 50 ml zaplatíte cca 200,- Kč. S čím jsem však bojovala, byl samotný výběr správné vůně. Musím říct, že i když jdu do parfumerie, tak mám problém s výběrem, protože jsem dost nerozhodná, ale s výběrem správné vůně na e-shopu, jsem se dostala úplně na jiný level. Z počátku jsem si připadala jako Alenka v říši divů. Samozřejmě jsem věděla, že existuje dělení parfémů na hlavu, srdce a základ, ale abych pravdu řekla, stejně mi to s orientací téměř vůbec nepomohlo. Co mi však pomohlo byla informace, která je u každé vůně uvedena – jaké známé vůni se tyto vůně podobají (např. tahle vůně je podobná Paco Rabanne Lady million). To mi usnadnilo výběr. Kromě této možnosti, si můžete ne e-shopu objednat vzorky daných vůní, abyste tzv. nekupovali zajíce v pytli. Cena vzorku je 15,- Kč.A jaké vůně jsem měla možnost vyzkoušet?

Tatti, She, Colour me femme gold, Loves me loves me not, Summer flowers, Bondage L Affaire

A jako vzorky jsem dostala Colour me red, Colour me pink a z pánských Colour me silver a Colour me black.


V čem se budu opakovat, a proto tuto informaci napíšu hned zde, abych se později neopakovala, je výdrž samotných vůní a celkově, jak na mě vůně působí. Téměř ve všech případech je vůně po aplikaci opravdu silná. Řekla bych, že až moc silná, takže jsem si zpočátku říkala, že mi snad nic nebude vonět, jelikož jsem zvyklá úplně na jiný typ vůní (abyste měli představu, mezi mé nejoblíbenější vůně patří Bruno Banani Magic woman). Nicméně po cca 10 minutách po aplikaci si vůně sednou a voní naprosto jinak než v prvních dvou minutách. Jsou stále výrazné, ale nějakým způsobem splynou s pokožkou. Nejvíce mi voněla Colour me femme gold. Ostatní vůně jsou na můj vkus moc citrusové a těžké (paradoxně, protože colour me femme gold v sobě má vůni citrusů). Co se týče výdrže, budete se muset několikrát za den „přestříkat“. Ale to nepovažuji za velké mínus, protože to stejně dělám i s ostatními vůněmi, které používám.
Další, obecná, informace se týká obalů samotných vůní. I když je filozofií firmy neutrácet zbytečně za „fasádu“ vůně, tak musím říct, že obaly jsou hravé a líbí se mi. Co se týče flakónků, tak nezvyklý je jejich rozprašovač, který je zcela jiný než u klasických vůní. Budete si muset dát pozor na aplikaci, protože pokud pořádně zmáčknete rozprašovač, pak spotřebujete docela dost samotné vůně.
A nyní již k samotným vůním.

Summer flowers

Vybrala jsem si ji, protože květinové vůně mám ráda, a protože mě zaujalo, že má v sobě fialky, které nade všechno miluji. Tato vůně mi přijde ze všech vůní nejvíce zvláštní a mám z ní smíšené pocity. Je to sice květinová vůně, nicméně je silná a těžká. Dělá to její dřevnatý základ, a proto si myslím, že ji mladé ženy v mém věku moc nedocení. Nicméně pokud máte rády orientální vůně, tak si myslím, že by vás mohla zaujmout.


Colour me femme gold

Tuto vůni mám k mému údivu ze všech nejradši. Jedná se o mix orientální a ovocné vůně. Z počátku je velice silná, projeví se hlavně její orientální složka společně s vůní citrusů. Po chvíli však orientální složka ustoupí do pozadí a cítíte vůni citrusů a sladkých malin. Zachová si stále svou silnou vůni, nicméně není tak těžká, tak nějak hezky sedne na pokožce a je hezky ženská. To je to pravé slovo – ženskost. Podle mě tato vůně podtrhne ženskost a eleganci každé ženy. Je vhodnější pro ženy v mém a starším věku, na mladší děvčata by mohla působit až příliš tvrdě. Používám ji ze všech vůní nejčastěji, i když na léto mi přijde maličko těžká (v letních dnech ji doporučuji používat spíše na večer, do společnosti). Na stránkách píšou, že je podobná Lady million od Paco Rabbanne a musím říct, že je to opravdu pravda.
Loves me loves me not

Za prvé minutu ticha za skvělý název. Tato vůně je velice výrazná, a to díky vůni červeného grapefruitu, který v této vůni hraje prim. Po pár minutách po aplikaci si vůně hezky sedne, a to díky vůni vanilky, která se tak zvláštně propojí s grapefruitem. Na mě je vůně příliš ostrá, těžká a pronikavá. Nejspíše nebudu velkou fanynkou kombinace citrusů s vanilkou. 


She JYUK

Pokud máte rády citrusové vůně, tak se určitě podívejte na She JYUK. Převažuje vůně citrusů, nicméně základ je dřevnatý, takže jakmile se vůně rozvoní, je usedlejší.Bondage L Affaire

Základem je dřevitý cypřiš, takže je opět vhodnější pro starší ženy. Tuto vůni jsem věnovala mé mámě a ta podle mě vždy vyhledává těžší vůně, většinou na dřevnatém základu. Proto jsem věděla, že tahle vůně se jí bude líbit.
Bondage Out Hommes


Poslední vůní je vůně pánská. Tady můžu potvrdit, že voněla jak ženskému, tak mužskému pohlaví, takže si myslím, že s touhle vůní rozhodně neuděláte krok vedle. 

Na závěr: Jak už jsem uvedla, nejvíce mi voněla Colour me femme gold, ostatní vůně jsou na můj vkus až moc silné. Nicméně pokud chcete nějakou cenově dostupnou vůni nebo chcete vyzkoušet něco nového, tak vzhůru do toho.

0 komentářů: